Tvangsauktion: Villa på Lærkevej 3 i Stenstrup

Profilbillede
dato

Her får du muligheden for at få fingeren på pulsen i markedet for tvangsauktioner og se de udvalgte boliger fra den kommende auktionsliste i Stenstrup.

Den auktionerede bolig er en Villa i Stenstrup sat på tvangsauktion.

Villaen har en offentlighed ejendomsværdi på 1,102 mio. kroner og ønsker du at byde, skal du møde op til tvangsauktionen den 25. oktober i Fogedretten i Svendborg.

Viser det sig, at denne villa bliver solgt i en almindelig frihandel eller, at ejeren indgår en aftale med panthaverne, inden tvangsauktionen afholdes, bliver tvangsauktionen aflyst.

Den 28. september blev denne villa annonceret i Statstidende på Tvangsauktioner.dk.
Ønsker du yderligere oplysninger og materiale om ejendommen, finder du det her.

Bemærk de andre, særlige regler, når man byder på en tvangsauktion. For eksempel skal man, udover boligprisen, også betale en del af købesummen.

Er du i tvivl om, hvordan det foregår, kan du læse mere her

Denne artikel er skrevet af Martin Johannes Madsen og data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk
Handyhand

Få billig hjælp fra private i Stenstrup

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af 4 hylder 1.200 kr.
  • Fixing shower temperature valve 999 kr.
  • Reparation af vaskemaskiner 1.199 kr.
  • Opsætning af lampe 1.000 kr.
  • Hængt en hængekøje op, to billeder, to “platter” og sidst men ikke mindst et skab op på toilettet. ” 1.600 kr.
  • VVS. Montering af blandingsbatteri og udskiftning af 2 stop ventiler. 1.500 kr.

Opret en opgave